Čo sú Stampky?

172

Vydaných
stampiek

TURISTICKÉ ZNÁMKY vstúpili do povedomia našich zberateľov ako geografická a historicky vzdelávacia hra. Princípom zbierania STAMP štítkov je totožná geograficky náučná zberateľská hra. Kovové štítky sa dajú klasicky pribiť na palicu, alebo tiež vďaka silikónovej samolepke prilepiť na akýkoľvek materiál (napríklad zošit, album, batoh, súčasť oblečenia a pod.)

Vyhneme sa tak dierkovaniu, nutnému pre pribíjanie štítkov klinčekmi, ktoré je podľa nás znehodnotením numizmatickej hodnoty klasicky razených STAMPIEK. Ak by si chcel niekto STAMPKY pribiť, môže si sám bez problémov potrebné otvory preraziť. Priemer štítkov je 4 cm. Doporučená predajná cena je 2,50 € vrátane DPH.

STAMPKY sú umiestnené na Turistických známkových miestach aj na webových stránkach TURISTICKÝCH ZNÁMOK. STAMPKY sú alternatívou pre turistov, ktorí “dreveným kolieskam“ neprepadli a orientujú sa na kovové štítky.

STAMPKY sú členené pomocou existujúcich geografických celkov, ktoré sú mnohým turistom dôverne známe (pohoria, pahorkatiny, nížiny), sú ale používané menej a v praxi bývajú často nazývané rôznymi chránenými krajinnými oblasťami, združené do väčších regiónov a pod. Zberateľská hra by mala prispieť k lepším vedomostiam zemepisných a geomorfologických útvarov Slovenskej republiky.)